تایمر آبیاری اوربیت

آیا به مسافرت می روید و نگران گیاهان منزل هستید؟ یا شاید هم باغ و ویلای شما دورتر از منزل شماست و آبیاری گیاهان آنجا باعث زحمت شما میشود؟ یا اینکه گیاهان زیبا و باطراوتی دارید که میخواهید طبق زمان بندی منظم آبیاری شوند؟ اگر جزو یکی از گروه های بالا هستید، پس شما به یک سیستم آبیاری اتوماتیک احتیاج دارید. اما کدام سیستم را بایستی انتخاب کنیم. این سوالی بود که چند سال پیش، قبل از تاسیس اوربیت گروپ در ذهنمان نقش بست. تایمری که اول از همه کیفیت ساخت آن بالا باشد. زیرا هیچ کس دلش نمیخواهد شاهد آسیب دیدن گیاهانش باشد. اما قیمت هم بایستی مناسب باشد. جدا از قیمت موارد دیگری هم هست. نصب و تنظیم آسان داشته باشد. حتی تایمر، ظاهری زیبا داشته باشد. قابلیت ها و برنامه متنوع برای آبیاری داشته باشد. هنگام نبود برق با مشکل مواجه نشود! و در آخر یک موضوع مهم هم هست و آن اینکه ضد آب باشد. پس تا مدت ها دست به کار بودیم و تحقیق میکردیم. تا کنون بیش از 20 سیستم و تایمر مختلف آمریکایی، آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، چینی و ایرانی را بررسی کرده ایم. به وبسایت های انگلیسی که رتبه بندی تایمر ها در آن بوده سر زده ایم. در نهایت اوربیت را انتخاب کردیم. آن هم به یک دلیل ساده. چون تمام سوال های ما را جواب داد!

 

تنظیم برنامه آبیاری

در ابتدا، عقربه را روی SET CLOCK میگذاریم. حالا باید ساعت فعلی را به کمک دکمه های مثبت و منفی تنظیم کنیم. سپس عقربه را روی START TIME میگذاریم. حالا ساعت شروع آبیاری را به کمک دکمه های مثبت و منفی تعیین میکنیم. پس از آن عقربه را روی HOW LONG میبریم. حالا باید مدت آبیاری را به کمک دکمه های مثبت و منفی تعیین کنیم. که از 1 دقیقه تا 240 دقیقه میتوانیم تعین کنیم. پس از آن عقربه را روی HOW OFTEN میبریم. حالا باید زمان تکرار را به کمک دکمه های مثبت و منفی تعیین کنیم. که از 6 ساعت یکبار دارد تا 7 روز یکبار. مثلا اگر 3 روز را انتخاب کردیم آن وقت آبیاری هر 3 روز یکبار انجام میشود. سپس تایمر را روی OFF میبریم و سپس روی AUTO میگذاریم. کار تمام شد! پس به همین سادگی میتوانیم تایمر را برنامه ریزی کنیم. البته بعضی از دوستان با فیلم آموزشی راحت تر یاد میگیرند که فیلم آموزشی هم توسط کارشناس اوربیت گروپ تولید شده و بر روی وبسایت قرار گرفته است.

 

 

 

آبیاری دستی

وقتی تایمر را برنامه ریزی کردید، تمام آبیاری ها طبق برنامه انجام میشوند اما اگر دوست داشتید اضافه بر برنامه، خودتان به صورت دستی هم آبیاری کنید این کار امکان پذیر میباشد. برای این کار ابتدا توجه کنید که عقربه روی AUTO باشد سپس دکمه MANUAL را فشار دهید. حالا میبایست به کمک دکمه های مثبت و منفی زمانی بین 1 تا 240 دقیقه انتخاب کنید تا آبیاری انجام شود. به عنوان مثال اگر 20 دقیقه را انتخاب کنید پس آبیاری 20 دقیقه انجام میشود. هنگامی که آبیاری شروع شد اگر پس از مدتی بنا به دلیلی دوست داشتید آبیاری متوقف شود این کار هم امکان پذیر است. کافیست عقربه را ببرید روی OFF. خواهید دید که آبیاری قطع میشود. برای اینکه مجددا آبیاری های زمان بندی شده طبق برنامه انجام شوند عقربه تایمر را روی AUTO ببرید.

 

دوست باران!

تایمر آبیاری اوربیت در مقابل بارش باران مقاوم میباشد. پس نگران بارش باران و نفوذ آب به تایمر نباشید! هر چند توصیه ما این است که یک محافظ بالای آن بزنید یا اینکه آنرا در جایی نصب کنید که بارش باران نباشد. البته چنین توصیه ای فقط برای محکم کاری و اطمینان بیشتر برای شماست وگرنه شرکت سازنده این توصیه را نکرده است. اما نکته ای دیگر وجود دارد. وقتی باران دارد می آید پس شاید بهتر است تایمر را موقتا غیر فعال کنیم. اما چگونه تایمر را به صورت موقت غیر فعال کنیم. برای این کار ابتدا توجه کنید که عقربه تایمر روی AUTO باشد. سپس دکمه مثبت را بزنید. خواهید دید که عدد 24 نمایان میشود. به کمک دکمه های مثبت و منفی میتوانید از 24 ساعت تا 72 ساعت را تعیین کنید. به عنوان مثال اگر 48 ساعت را تعیین کنید به این معنی است که تایمر برای 48 ساعت هیچ فعالیتی نخواهد داشت. اما ممکن است پس از غیر فال سازی تایمر پشیمان شوید و بخواهید دوباره فعال شود. آیا باید 48 ساعت صبر کنید!؟ خوشبختانه نه! فقط کافیست عقربه را ببرید روی OFF و مجددا برگردانید روی AUTO. به همین راحتی. تایمر دوباره فعال شد.

 

شرکت اوربیت کجاییست؟!

شرکت محصولات آبیاری اوربیت مستقر در شهر Bountiful ایالت Utah ایالات متحده یک سازنده و تامین کننده محصولات آبیاری برای بازار های مسی و تجاری میباشد و از سال ۱۹۸۶ فعالیت خود را در زمینه تجارت آغاز نموده است. اوربیت بیش از ۲۰۰۰ نوع کالا را در ۴۰ کشور در ۵ قاره توزیع مینماید. این شرکت دارای کارخانه های تولیدی در چین و تایوان میباشد و همچنین کارخانه های تولیدی در ایالات متحده دارد که Pro-Mold نامیده میشوند. در مورد تایمر های آبیاری، تمامی تایمر های شرکت اوربیت به استثنای مدل وای فای در چین و تایوان تولید میشوند. مابقی شرکت های آمریکایی نیز تایمر هایشان را در چین تولید میکنند. اینکه بسیاری از شرکت های آمریکایی و اروپایی کارخانه تولیدی اشان در چین است یک موضوع جا افتاده میباشد و مطمئنا مسائل اقتصادی پشت این قضیه است.

 

 

 

چگونه نصب کنیم؟

تایمر اوربیت دارای دو دهانه میباشد. دهانه بالایی که ورودی تایمر است و سه چهارم اینج مادگی میباشد و دهانه پایینی که خروجی تایمر است و سه چهارم اینچ نری میباشد. اکثر شیر های حیاط منزل دارای رزوه سه چهارم اینچ میباشند. پس به راحتی میتوانید دهانه بالایی را به شیر های حیاط منزل متصل نمایید. اما در مورد دهانه پایینی که به لوله آب یا شلنگ وصل میشود بایستی از رابط مناسب استفاده کنیم. یعنی با مراجعه به فروشگاه لوله و اتصالات و نشان دادن تایمر به مسئول فروشگاه، برای تایمر اوربیت یک رابط مناسب تهیه کنیم. سپس لوله آب یا شلنگ را به کمک این رابط به دهانه پایینی تایمر متصل نماییم. البته گاهی اوقات ممکن است بخواهیم تایمر را در مسیر لوله آب نصب کنیم. که در این صورت احتیاج به دو رابط داریم. یکی برای دهانه بالایی تایمر و یکی برای دهانه پایینی تایمر.

 

 

 

2 عدد باتری قلمی برای بیش از یکسال!

تایمر آبیاری اوربیت با 2 عدد باتری قلمی از نوع آلکالاین کار میکند. تکنولوژی ساخت آن و کیفیت بالای تایمر باعث شده تا یکسال نیاز به هیچ گونه تعویض باتری پیدا نکند. پس همیشه به یاد داشته باشید که هنگامی که یکسال گذشت، باتری تایمر را تعویض نمایید. یعنی درب پشت تایمر را به بیرون بکشید و باتری های نو را جایگزین نمایید و دوباره درب را سر جایش محکم نمایید.

 

 

 

آیا پس از یکسال، فیلتر را تمیز کنیم؟

بستگی به کیفیت آب شهر شما دارد. اگر آب مصرفی شما حاوی املاح است پس بهتر است پس از گذشت یکسال یا دو سال نسبت به تمیز کردن فیلتر تایمر اقدام نمایید. البته این کار بسیار آسان است. کافیست فیلتر تایمر را که در دهانه بالایی قرار دارد بیرون بیاورید و با آب آن را بشویید و مجددا سر جایش قرار دهید.

 

 

 

زمستان شما یخبندان دارد؟!

در بعضی از مناطق، آب در فصل زمستان کاملا یخ میبندد و حتی به دمای منفی 15 درجه هم میرسد. تمامی تایمر های آبیاری اتوماتیک، نسبت به یخ زدگی آب حساس هستند. یعنی اگر در فصل زمستان در شهر شما آب ها یخ میزنند حتما در آن فصل تایمر را از شیر آب جدا نمایید و در منزل نگه داری کنید. پس از اینکه دوره یخ بندان تمام شد مجددا تایمر را بر روی شیر و شیلنگ نصب نمایید. اما علت چیست؟ در اصل آب وقتی یخ میزند و به شکل جامد در می آید، هر گونه انبساط و انقباظ آن باعث ضربه به شیر برقی داخلی تایمر میشود و حتی ممکن است آن را بشکند. در حال حاضر تمامی شرکت های تولیدکننده تایمر های آبیاری، بر روی جعبه تایمر خود علامت یخ بندان را درج کرده اند و عدم رعایت آن را موجب خروج از گارانتی دستگاه می دانند.

 

رنگ بندی های مختلف!

تایمر اوربیت تک خروجی در مدل نامبر ها و رنگ های مختلفی تولید شده اند. به عنوان مثال مدل 62061N مخصوص آمریکاست و یا مدل 94162 برای اروپاست و یک مدل بین المللی است. در این بین، رنگ بندی های مختلفی هم وجود دارد. سبز پر رنگ، سبز کم رنگ، نقره ای و آبی. مثلا همین مدل 94162 یکبار بار رنگ سبز کم رنگ تولید میشود و بار دیگر با رنگ نقره ای مشاهده شده. در عملکرد و کیفیت رنگ ها و مدل های مختلف تا جایی که ما تحقیق کرده ایم و ایمیل زده ایم هیچگونه تفاوتی وجود ندارد. حتی مدل 62061N که فقط مخصوص آمریکاست باز هم در چین تولید میشود. قبلا خدمت دوستان عرض کرده ایم که بسیاری از شرکت های آمریکایی محصولات خود را به دلایل مختلف الخصوص دلایل اقتصادی در چین تولید میکنند. پس دنبال یافتن عبارت MADE IN USA در پشت جعبه تایمر های آمریکایی نباشید! گشته ایم ما، می یافت نشود.

 

آیا میتوانم تایمر را به تانکر آب وصل کنم؟!

بله. ولی به شرط اینکه فشار آب داخل تانکر از 1.7 بار کمتر نشود! این جواب مهندسی سوال بود. اما بیاییم قضیه را روشن تر کنیم. تایمر های آبیاری اتوماتیک در داخل خود یک شیر سلونوئیدی دارند. این شیر سلونوئیدی با فرمان برد الکترونیکی تایمر، باز و بسته میشود و اجازه عبور آب را میدهد یا نمیدهد. اما نکته ای که وجود دارد این است که شیر سلونوئیدی برای اینکه عمل کند به یک حداقل فشار آب نیاز دارد. که البته فشار بسیار کمی است. اما لازم است! لوله های آب شهری همیشه دارای فشار مناسب هستند و تایمر های آب به خوبی روی آنها کار میکنند. مخزن ها و تانکر های آب هم در صورتی که به طور پیوسته متصل به لوله آب شهری هستند باز مشکلی ندارند و تایمر را میتوان روی آن ها نصب کرد. در حالت کلی تایمر اوربیت در محدوده فشار آب 1.7 بار تا 6.9 بار کار میکند.

منبع: https://orbitgroup.ir/shop/water-timers/1-outlet-1-dial-hose-faucet-timer/


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : تایمر ,آبیاری ,اوربیت ,کنیم ,میشود ,شرکت ,آبیاری اوربیت ,تایمر آبیاری ,تایمر اوربیت ,دهانه پایینی ,دهانه بالایی ,تایمر آبیاری اوربیت ,دهانه پایینی تایمر
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحی حرفه ای وب سایت فصل رویش interesting things Maurice مقالات شخصی امنیت سایبری Travis Derek دنیای تجهیزات الکترونیکی China LED Track Lights Manufacturers طوطی کاسکو آرا کاکادو برزیلی