راهنمای انتخاب تایمر آب خانگی – تایمر آبیاری باغچه و باغ 

همان طور که از اسم تایمر آبیاری مشخص می باشد ، از این دستگاه های هوشمند برای اتوماتیک نمودن آبیاری استفاده می شود . در حالت کلی می توان انواع دستگاه اتوماتیک آبیاری را به دو دسته تقسیم بندی نمود : 

۱- تایمر آبیاری خانگی ( مخصوص فضا های کوچک مانند باغچه – گلدان ها – فلاور باکستایمر آبیاری و … )

۲- کنترلر آبیاری اتومایتک ( مخصوص باغ های بزرگ با بیش از ۶۰ درخت – مزارع کشاورزی – زمین های فوتبال – زمین گلف و … )

تایمر های آبیاری انواع مختلف با برند های گوناگونی را دارا می باشند ، همچنین قابل ذکر است که تایمر آبیاری خانگی به دو مدل تک خروجی و دو خروجی ( تک کاناله و دو کاناله ) تقسیم بندی می شود . در صورتی که شما یک شیر آب دارید و باغچه ای با ابعاد متوسط و تعداد درخت حداکثر ۱۵ تا ۲۰ عدد دارید از مدل تک خروجی استفاده نمایید . در صورتی که تعداد درختان شما بیشتر هست می تواند از مدل دو خروجی استفاده کنید . در این حالت نصف درختان را با یک خروجی در مرحله اول آبیاری می کنید و بعد از آن الباقی درختان بعد از اتمام آبیاری مرحله اول شروع به کار می کند . مثلا ساعت ۷ تا ۷:۳۰ برای درختان سری اول و از ساعات ۷:۳۰ تا ۸ برای درختان سری دوم آبیاری می گردد . همچنین اگر شما دو عدد باغچه دارید با یک شیر آب و یا دو مدل آبیاری مختلف دارید ( یک سری گلدان و گل و سری بعدی درختان ) در این حالت هم می توانید از تایمر های دو خروجی استفاده کنید . مثلا برای گل ها برنامه ریزی آبیاری روزانه انجام دهید و برای درختان برنامه ریزی آبیاری مثلا هر سه روز یکبار صورت خواهد گرفت . 

راهنمای انتخاب شیر آب تایمر دار – شیر آب اتوماتیک آبیاری

در اینجا به نحوه انتخاب تایمر آبیاری می پردازیم ، همان گونه که در بخش فوق یاد آور شدیم اولین قدم در تعیین تایمر آبیاری این موضوع می باشد که شما تایمر آبیاری تک خروجی نیاز دارید یا دو خروجی – بعد از تعیین آن می تواند از برند های موجود در بالا یکی را با توجه به نیاز خود انتخاب نمایید .

تایمر آبیاری اوربیت آمریکا ORBIT : می توان گفت این برند جزء اولین برند ها در صنعت تایمر آبیاری و تجهیزات آبیاری خانگی می باشد . بی شک بهترین انتخاب در مرحله اول برند ORBIT می باشد چرا که عمر مفید و طولانی باطری – کیفیت فوق العاده شیر برقی داخل تایمر – راحتی برنامه ریزی و کنترل دستگاه و کیفیت کلی دستگاه را می توان از متمایز ترین ویژگی های آن نامید . بنابر این همان طور که کیفیت بالایی را دار می باشد از لحاظ قیمت هم گران ترین نوع در بین تایمر های آبیاری می باشد .

تایمر آبیاری آکوا تایوان AQUA : این تایمر محصول کشور تایوان می باشد ، از لحاظ کارایی در نوع خود یکی از بهترین ها می باشد و قابل رقابت از لحاظ کیفیت با دیگر تایمر های تایوانی داخل بازار مانندتایمر آبیاری بهکو می باشد . سیستم کلی این مدل تایمر ها بر حسب چرخ دنده تشکیل شده اند . داخل این تایمر ها خبری از شیر برقی نیست و سیستم قطع و وصل جریان آب به وسیله یک برد دیجیتالی و یک سری چرخ دنده هدایت و کنترل می شود . بنابر این دارای کیفیتی متوسط و با قیمتی متوسط می باشند . مناسب برای کارهای فصلی و مکان های کوچک که با هزینه اندکی می خواهند یک سیستم اتوماتیک آبیاری داشته باشند .

تایمر آبیاری گال آمریکا GALCON : این تایمر و برند را می توان یکی از بروزترین ها در نوع خود نامید . تنوع بالا و سیستم های جدید تولیدی در صنعت آبیاری در بیشتر مواقع اولین در نوع خود و پیشگام می باشند ، همان طور که در این مدل که با نام تجاری DIG عرضه شده است دیگر نیازی نه به باطری و نه برق شهری نیست . تنها به وسیله نور خورشید شارژ شده و ادامه کار برای یک آبیاری اتوماتیک محیا می باشد . با توجه به تکنولوژی این تایمر قیمت آن کمی بالا می باشد که مشتری های خاص خود را دارا است .

تایمر آبیاری آمیکو AMICO : این تایمر محصول شرکت رین می باشد که اصالتا ایتالیایی ولی اغلب محصولات در چین ساخته می شوند مانند همین تایمر های آبیاری آمیکو تک خروجی و دو خروجی ، این تایمر به تازگی در بازار عرضه شده است و از کیفیت آن در گروه آب نیرو هنوز مطلع نیستیم .  از مزایا آن می توان به صفحه نمایش بزرگ و ظاهر زیبای آن اشاره نمود همچنین برای قطع و وصل جریان از سیستم شیر برقی بهره می برد . اما این صفحه نمایش بزرگ در عین حال باعث مصرف بیش از حد باطری دستگاه شده و عمر مفید باتری را کم می کند.

تایمر آبیاری خانگی

تایمر آبیاری خانگی به تازگی یکی از محصولات پر تقاضا برای مردم شده است زیرا می توانند بدون نگرانی آبیاری فضای سبز منزل خود را انجام دهند. اهمیت این موضوع اگرچه در سال های اخیر و با وجود خشکسالی های پی در پی افزایش یافته اما مدل های مختلف تایمر نشان می دهد، این محصول در دنیا کاملا توسعه یافته است.

تایمر آبیاری


یک تایمر آبیاری خانگی هوشمند ابزاری است که می تواند به طور خودکار سیستم آبیاری را کنترل کند. این محصول همچنین امکان تنظیم برنامه ی افراد را ممکن می سازد تا بدون اتلاف وقت بتوان محیط سبز اطراف خانه را آبیاری نمود. کنترل از راه دور و تنها با یک تنظیم اولیه یکی از مزایای اصلی تایمر آبیاری خانگی است و مدل های مختلفی از این محصول در بازار ارائه می شود.

شاید بهترین گزینه برای منازل و خانه ها استفاده از یک تایمر آبیاری با ویژگی های منحصر به فرد است. این ویژگی ها در زیر آورده شده است و می تواند به افراد برای انتخاب یک تایمر آبیاری خانگی کمک نماید.

ویژگی های مورد نیاز یک تایمر آبیاری

مهم ترین ویژگی استفاده از سیستم اطلاعات آب و هوایی منطقه است. پیش بینی هوا برای تخمین میزان بارندگی و شرایط آب و هوایی می تواند تجربه ای واقعی از یک سیستم آبیاری خانگی هوشمند را رقم بزند. از این رو بهتر است به جای استفاده از تایمر های دستی از تایمر های هوشمند استفاده نمود.

اگرچه در ایران تایمر مکانیکی یا دستی بیشترین تقاضا را دارد و می توان با آن زمان آبیاری را تنظیم نمود. یک تایمر آبیاری خانگی مدت زمان آبیاری را تنظیم می کند. بدین معنی که افراد با تنظیم این دستگاه می توانند زمانی که گیاه به آبیاری نیاز دارند را تامین نمایند.

همچنین طول دوره ی آبیاری نیز قابل تنظیم است. در تایمر آبیاری خانگی این مدت معمولا بین یک ساعت تا یک هفته تنظیم می شود و زمان آن نیز قابل تنظیم است.

همچنین یک تایمر آبیاری خانگی می بایست به صورت ساده باشد تا برای تنظیم و کنترل آن افراد با مشکل مواجه نشوند.

اندازه ی لوله ورودی و خروجی نیز در این زمان اهمیت دارد زیرا مخازن مختلف آب و حتی شیر های ورودی هر کدام دارای اندازه ای هستند که برای اتصال به تایمر آبیاری نیاز است این اندازه برابر یا قابل تبدیل باشد.

اهمیت استفاده از تایمر آبیاری خانگی زمانی بیشتر می شوند که افراد بخواهند برای مدتی خانه را ترک کنند و لذا برای جلوگیری از خشک شدن گیاهان می توانند از تایمر استفاده کنند. مادامی که تنظیمات این تایمر دستکاری و تغییر نکرده باشد می توان مطمئن بود که تایمر به درستی کار می کند.

علاوه بر این نکته قابل تامل در این تایمر ها نحوه ی کار کردن آن است. باتری نیروی محرکه لازم برای روشن شدن تایمر را فراهم می کند. بسته به نوع باتری و میزان برق مصرفی تایمر آبیاری بین سه ماه تا یک سال تایمر بدون مشکل کار خواهد کرد.

از طرفی اهمیت مکان نصب تایمر آبیاری بسیار زیاد است. در واقع تایمر های آبیاری به گونه ای طراحی شده اند که در فضای باز نیز قابل نصب باشند اما مهم ترین نکته در این خصوص حفظ تایمر از سرمازدگی می باشد. سرمایه زدگی و یخ زدگی یکی از مشکلاتی است که در تایمر وجود دارد و بهتر است قبل از سرد شدن هوا، این دستگاه از محل اتصال آن جدا شود و از طرفی باتری نیز از داخل آن بیرون آورده شود.


انواع تایمر آبیاری خانگی

معمولا تایمر آبیاری خانگی در دو نوع مختلف در بازار عرضه می شود. نوع اول این تایمر دارای یک خروجی است و برای فضای کوچک مناسب است.

در نوع دوم دو خروجی به کار رفته است و می توان برای فضای بزرگتر از آن بهره برد. تایمر های تک خروجی و دو خروجی نحوه ی عملکرد ساده ای دارند و اغلب تنظیمات آن ها ساده خواهد بود.

همچنین در تایمر آبیاری خانگی با دو خروجی می توان هر یک از خروجی ها را با تنظیمات مجزا استفاده کرد و ارتباطی با یکدیگر نخواهند داشت. البته تایمر های دارای خروجی های بیشتر نیز در بازار وجود دارند که برای استفاده در منازل و ساختمان ها چندان کارایی قابل توجهی نخواهند داشت.

اگرچه یک تایمر آبیاری خانگی معمولا در نوع ساده و بدون نمایشگر عرضه می شود اما هر کس متناسب با نیاز خود می تواند تایمر های هوشمند و پیشرفته تری را نیز استفاده نماید. همچنین زمان یکی از مسائل مهم در انتخاب تایمر آبیاری خانگی است و بنابراین در صورتی که تایمر زمان محدود تری را برای تنظیم داشته باشد، امکان تعیین زمان بلند مدت وجود نخواهد داشت و از این رو توجه به این نکته نیز در هنگام انتخاب تایمر آبیاری خانگی مهم تلقی می شود.

از طرفی برخی از تایمر ها با قیمت های متفاوتی در بازار عرضه می شوند که هر کدام بنا به نوع و مدل آن ها می توانند توسط افراد خریداری شوند.

فضای سبزی که اغلب در منزل وجود دارد بسیار کوچک است اما اهمیت فوق العاده ای برای ساکنین آن دارد و لذا بهتر است به جای نگرانی درباره ی زمان آبیاری و اتلاف دقت در این مورد، از تایمر آبیاری خانگی استفاده نمود. در این حالت زمان آبیاری فضای سبز و درختان هرگز فراموش نخواهد شد و بنابراین نیاز آبی گیاهان نیز به موقع و بدون تنش تامین می گردد. از این رو استفاده از تایمر آبیاری خانگی برای برخی یک ضرورت به حساب می آید.

 

منبع: https://iran-pump.com/water-timers


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : تایمر ,آبیاری ,خروجی ,استفاده ,خانگی ,تنظیم ,تایمر آبیاری ,آبیاری خانگی ,انتخاب تایمر ,زمان آبیاری , این تایمر ,تایمر آبیاری خانگی ,انتخاب تایمر آبیاری ,استفاده از تایمر آبیاری خانگی , این تایمر محصول
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

کلیپ بروز بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. راه روشن Marilyn دانلود تم تلگرام رایگان قیس عاقل شد و لیلی مجنون محمد مهدی عباسی دکوراسیون داخلی و معماری نمونه سوالات فرزکاری درجه 2 { امتحانات نهایی}